BİREYSEL TIP

İnsana bütün olarak bakmak; ruhu,  bedeni, kalbi, cinsel yaşamı, kültür ve inanç değerlerini bütünlük içerisinde değerlendirmektedir. Artık ulaşım eskisinden daha kolay, tecrübeli, yetkin, başarılı hekimler ülkemizin her yerinde danışılan ve tedavisi talep edilen, sevilen hekimler aranır hale gelmiştir.

Sağlık en önemli hazinedir. Viral salgınların hızla arttığı günümüzde insanın enerjisini korumak duygusal açıdan zenginleştirmek, organik hastalıkların temelindeki psikolojik etmenleri de dikkate almak çok da kolay bir iş değil. Poliklinikler çok kalabalık. Hastaneler bile ücret düşük olsun,  sürümden kazanalım yaklaşımı  ile  işletilebiliyor. Nihayetinde işletme kurmak, yönetmek, masrafını çıkarmak çok da kolay iş değil.

Sağlığın pazarlığı olur mu? Ya da en ucuz doktor kimse ona muayene olalım? Doktor en iyisi ve en ucuzu olsun. Elbette  “ Her işi ben en ucuza yaparım” diyen birileri vardır lakin acaba ne kadar iyi yapıyor? Hekimlerin kendilerinin bile en çok üzüldükleri şey yoğunluk, yorgunluk, hasta ile duygusal bağ kuramamak, yeterince zaman ayıramamak. Ya da yanlış anlaşılma korkusu yaşamak. Şiddet görmek. Çok gayretli çok başarılı işler yapmış olsalar bile kıymeti bilinmemek, mesleki doyumun zayıflaması ve daha çekinik hareket etmelerine sebep olabilmektedir.

Bireysel tıp danışmanlığı hizmeti demek kabaca güven duyduğunuz bir hekime kendiniz ve ailenizle ilgili kabaca danışmak istediğiniz her konuyu ya da sorununuzu iletmeniz ve onun da size vakit ayırması demektir. Kendisini geliştirmiş, yetkin ve sizlere farklı bakış açıları sunabilecek hekimlere ulaşabilmek demektir. Tıp fakültesinin ardından eğitim bitmiyor. Hekimlik mesleği ölene dek gelişme ve yenilikleri takip etmeyi, okumayı, öğrenmeyi mecbur kılıyor.

Bazı sahalarda çok iyi yetişmiş hekimler her ilde olmayabiliyor. Cinsel sağlık alanında yetişmek, konuşmak, hizmet vermek hekimler  için bile çalışması, konuşması zor  bir  saha.  Jinekologlar, ürologlar, aile hekimlerimiz yoğun iş ortamında vakit ayırıp tedavi etme zamanına sahip değiller.

Biz çözümü Girişgin Aile Danışmanlık merkezi olarak ikindi, akşam saatleri ve hafta sonu 50-60 dakikalık ayrıntılı görüşme seansları düzenleyerek bulduk. Sağlığına, ailesine hele de ruh sağlığına gerçekten önem veren insanlar randevu alarak baştan sona yenilenmek, bakış açısını değiştirmek ve hangi alanda tedavi alması gerekiyorsa ona karar veriyorlar.

Aile danışmanlığı, çift görüşmeleri, cinsel çözümler iç içe geçmiş konular. Sosyal medyadan soru sorarak, mesajlar aracılığı ile yılların hasarı tamir edilemez. Ayaküstü hekimle hiç konuşamadan psikolojik ve cinsel sorunlar çözümlenemez.

Önce bizim için en değerli şey nedir? Karar verelim ve yetkin olan hekimler, psikologlar, aile danışmanı hekimler, cinsel sağlık uzmanı hekimler...

Bize geniş zaman ayırabilecekler diyerek çok sevinç duymalıyız. Yetkin bilim insanları için en önemli şey zamanlarıdır. Kendi ailesine, kendi dinlenmesine, bilimsel çalışmalarına güçlükle yetişen hekimlerin gönlünden herkesi iyi etmek gelmiş olsa da bu mümkün olamaz. O yüzden danışmanlık merkezleri özel ofisler ve muayenehaneler mevcut. Muayenehaneler bile çok yoğun olabiliyor. Cinsel danışmanlık çok özel sessiz, sakin ve sesin duyulmayacağı, bireyin  ve çiftin kendisini rahat ifade edebileceği odalara, saatlere ihtiyaç duyuyor.

Girişgin Aile Danışmanlık hastaneler caddesinde herkesin rahat ulaşabileceği merkezi bölgede olup randevular asla çakıştırılmıyor ve her çift misafir şeklinde ağırlanıyor. Psikolog, ürolog, jinekolog cinsel ve aile danışmanlığı günün belli saatlerine göre yerleştirilerek ev ortamında, otantik bir ortamda görüşmeler yapılıyor.

Vajinismuslu çiftlerimiz başta olmak üzere her konu çok rahat paylaşılıyor. Sorunların çözümüne yönelik ne gerekiyorsa ona ulaşılıyor. Estetik ameliyatlar, üreme sorunları, cinsel sorunlar, aile içi iletişim sorunları, boşanma kararı ya da kararsızlığı, çocukların sıkıntıları, diyetiniz, obezite ve bağımlılıklarla mücadele. Merkezimiz hekimlerle çalıştığı için mutlaka öncesinde randevu alarak gelmek gerekiyor. Böylece zaman en güzel şekilde kullanılmış kimsenin mahremiyeti çakışmamış oluyor.

Hepinize güzel ruhunuz, zengin gönlünüz, güçlü bedeniniz, enerjik insel yaşamınızla sağlıklı ömür geçirmenizi istiyoruz.